PogodaWersja

Autan – Nowa wersja aplikacji

Pogoda w Karkonoszach

W dniu wczorajszym światło dzienne ujrzała nowa wersja systemu Pogoda w Karkonoszach oznaczona numerkiem 0.7.2 oraz nazwą kodową „Autan”. Mamy nadzieje że to pozwoli na lepsze i łatwiejsze przeglądanie pogody. Mamy nadzieje że PiWS jako produkt stacji spełni Wasze oczekiwania.

Autan wiatr to wiatr wiejący z kierunku południowego / południowo-zachodniej Francji , pochodzi z południowo-wschodniej / południe-południe-wschód, wpływając na wschodnią część basenu Aquitaine i południowo-zachodniej części Masywu Centralnego . Mówi się o nim, w regionach, w których jest rozpowszechniony – to znaczy głównie w Langwedocji w regionie Oksytanii i Guyenne w regionie Nouvelle-Aquitaine – „że potrafi prowadzić do szaleństwa”. Jest również nazywany przez chłopów „diabelskim wiatrem”, ponieważ jego podmuchy mogą niszczyć uprawy. Wieje naprzeciw wiatru zwanego Tramonatą.

Nazwa Autan pochodzi od prowansalskiego autan [wymawiane a-ou-ta], wywodzącego się z łacińskiego altanus, co oznacza „wiatr z pełnego morza”. Wydaje się, że duch łacińskiego słowa przetrwał przez długi czas w średniowiecznym Occitan, w XVI wieku, kiedy to Francuzi zapożyczyli słowo, które oznacza „wiatr południowo-wschodni”, czyli kierunek morza.

Co dodaliśmy ?

Jak już o nazwie kodowej trochę Wam posmęciliśmy to teraz czas na to co u nas się zmieniło. Otóż zacznijmy od rzeczy małych Pogoda w Karkonoszach to przede wszystkim projekt informatyczno-programistyczny z małymi aspektami elektroniki. Dlatego dobrze posiadać, szczególnie przy większej ilości stacji spis urządzeń on-line wraz z podstawowymi parametrami życiowymi 🙂 Ficzer prezentuje się tak :

W tej chwili możecie znaleźć go w zakładce projekt choć pewnie w przyszłości zostanie przeniesiony w inne bardziej dla niego odpowiednie miejsce.

Do tego wszystkiego pracujemy nad widgetem pogodowym oraz formatem „wypychania” danych pogodowych w przyjaznym do obróbki formacie .json. Widget już jest choć na razie wygląda mało imponująco :

Poprawiliśmy także pod maską kilka małych elementów które pozwolą na eliminowanie ze stacji błędów pomiarowych po to aby odczyt parametrów pogody był jak najlepszy. Mamy nadzieje, że nasza ciągła praca przekona Was do nas i będziecie chcieli w Nas inwestować. Apropo inwestycji kończymy właśnie wdrożenie w Hotel Krasicki w Świeradów Zdrój. Szykujemy się także do sporej akcji marketingowej która ma pozwolić nam dotrzeć to nowych potencjalnych klientów.

Hi, I’m chinczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *